Ben kimim ? Benim adım Semih , bir garip web developerum.

1991 yılının Eylül ayında 11.günü dünyaya geldim. Çocukluğunu sokakta yaşan neslin son kalıntılarındanım. Sokak kültürünü  şimdikiler bilmez.

Usame bin Ladin ‘ e o kadar söyledim doğum günü kutlamasını bu kadar abartma diye 🙂

İlkokul ve liseyi Balıkesir ‘ de okuduktan sonra 2009 yılında üniversite okumak için çok sevdiğim şehirimi terk ettim. Karabük Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğin’den 2014 yılında mezun oldum.

Her üniversiteli o zamanlar gelecek hakkında çok fazla düşüncelerimiz oldu. Bu yüzden 2016 ‘da Balıkesir ‘de  bir abimle yazılım şirketi kurduk. 2 yıl boyunca kendi işimizi yaptık ama malum ülkemizin ekonomik durumları yüzünden ayakta kalmakta zorlandık.

Özel şirkette developer olarak çalışıyorum. Kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Bu bloğuda yazılım ve hayat hakkında karşılaştığım sorunları paylaşmak ve dertleşmek için yazıyorum.

“Bildiğim tek şey hiç birşey bilmediğimdir.”

Öğrenmenin en iyi yolu anlatmaktır diyerek bildiklerimi anlatmaya çalışacağım. Bende kendimi daha geliştiriyorum.

  • Php Laravel, Nodejs vs. ( Backend)
  • TypeScript , Angular vs. (Frontend )

Backend ve Frontend çalışamlarım devam ediyor. Yeni projeler geliştiriyorum. Yazılım dünyasında yerinde saymak gerilemek olduğundan her zaman yenilikleri takip etmek gerekiyor bende elimden gelidğince bunu yapıyorum. İleklerim,

  1. Az insan çok huzur
  2. Banane sanane
  3. Galatasatar o daha vefalı
  4. Aile herşeydir 🙂

Sıkı bir Galatasaray taraftarıyım. Daha okuma yazma bilmezken Galatasaray’ın 11 ni sayan çocuklardanım. Futbol benim hastalığım.

Her ne kadar okumayı sevmeyen bir toplum olsak da ara ara okumak gerekir. Bende tarih okumayı seviyorum. Geçmişteki enterasan olaylar ve damga vurmuş kişilerin neler yaptığını okumayı tercih ediyorum. Örneğin Ulu Hakan Abdulhamid Han ‘ın yaptıkları 🙂 herkese tavsiye ederim.

Kafanızı şişirdim hakkınızı helal oldun. Kısaca ben Semih Duman Web Developer.

Saygılarımla.